Zawody Sportowo Pożarnicze 2018 r.

Po wielu latach zmagań w gminnych zawodach sportowo pożarniczych nasza jednostka zajęła I miejsce w gminie Kock. Od  kilku lat zawody rozgrywane są na boisku sportowym w Kamionce. W tegorocznych zawodach udział wzięło 43 drużyn, w tym 7 kobiecych.  Zawody rozegrane zostały w konkurencjach sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami, ćwiczenie bojowe oraz musztra. Zawody poprzedziła zbiórka drużyn na płycie boiska, gdzie dokonano otwarcia zawodów i przystąpiono do losowania numerów startowych. Wylosowaliśmy dobry 8 numer i w czwartej parze z OSP Mejzerzyn przystąpiliśmy do rywalizacji..

W sztafecie uzyskaliśmy czas 68,19 , bez rewelacji na tle pozostałych drużyn ( 15 czas na 35 drużyn ) Szczerze mówiąc to w tym roku podczas przygotowań do zawodów więcej czasu poświęciliśmy bojówce niż sztafecie. Dlatego też czas uzyskaliśmy taki a nie inny 🙂

Natomiast większą uwagę przygotowań skupiliśmy na ćwiczeniu bojowym, jednakże nie obyło się bez błędów II roty, gdzie można było spokojnie 3 s urwać z tego czasu. Podsumowując uzyskany czas 45,60 ( 7 czas na 35 drużyn ) okazał się dosyć solidnym wynikiem, który dał drużynie OSP Zakalew I miejsce w gminie. Gdzie po sztafecie zajmowaliśmy III miejsce.

1. OSP ZAKALEW  113,79 ( sztafeta 68.19 + ćwiczenie bojowe 45,60 )
  2. OSP Talczyn       119,34 ( sztafeta 66.42 + ćwiczenie bojowe 52,92 )
  3. OSP Górka         130,82 ( sztafeta 67.35 + ćwiczenie bojowe 63,47 )
  4. OSP Kock           216,77 ( sztafeta 70,10 + ćwiczenie bojowe 146,67 )

Zwycięska drużyna w składzie: Adam, Patryk Łucjan, Patryk Fiborek , Piotr Zajączkowski, Grzegorz Mitura, Wojtek Denka, Adrian  Łucjan, Mikołaj, Marek, Andrzej, Marcin, Mariola – fotograf jednostki 🙂

Zwycięscy w  poszczególnych gminach zapewnili sobie prawo startu w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych w Lubartowie które się odbędą w przyszłym roku. Naszym celem będzie złamanie magicznej bariery 110 s.