Za nami Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.

W dniu 11 września 2022 roku na stadionie MOSiRU w Lubartowie rozegrane zostały Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z powiatu lubartowskiego. Gminę Kock reprezentowała jednostka OSP Zakalew. Zawody przebiegały w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

W związku z obitymi opadami i śliską płytą boiska organizatorzy zrezygnowali z części przeszkód w sztafecie oraz musztry. Do rywalizacji przystąpiło 7. drużyn żeńskich i 19. drużyn męskich jednostek OSP. Nasza jednostka przystąpiła do zawodów w okrojonym składzie, jednakże udało nam się uzyskać najlepszy czas łączny w dotychczasowej rywalizacji na zawodach sportowo-pożarniczych. W sztafecie uzyskaliśmy czas 66,7 s, dosyć przeciętny wynik na tle pozostałych drużyn. Natomiast w zadaniu bojowym uzyskaliśmy czas 42,2 sekundy i był to najlepszy nasz wyniki w historii startów na zawodach.

W klasyfikacji generalnej uzyskaliśmy 9. miejsce z łącznym czasem 111,9 pkt ( w tym 3 pkt. karne za …nieznajomość regulaminu zawodów przez sędziego na odcinku rota II 🙂

Najlepsze trzy jednostki OSP powiatu:

1. OSP WIELKOLAS 94.1 pkt. ( awans na zawody wojewódzkie)
2. OSP MICHÓW 98,14 pkt.
3. OSP NOWA WOLA 98.73 pkt.
9. OSP ZAKALEW 111,9 pkt.

Poziom sportowej rywalizacji druhów OSP z każdym rokiem jest coraz większy. Świadczą o tym statystyki osiąganych wyników.