Plan minimum (tylko) wykonany

DSCN0298      W dniu wczorajszym, w Kamionce odbyły się Gminne Zawody Użyteczno-Bojowe jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Abramów, Firlej, Jeziorzany, Kamionka, Kock i gminy Michów. Z każdym rokiem frekwencja drużyn męskich znacznie spada, w tym roku w zawodach udział wzięło 33 drużyny męskie i 5 drużyn kobiecych. Czyżby druhowie w tym roku przestraszyli się dokuczającego upału? 🙂 Druhowie rywalizowali w trzech konkurencjach:

• sztafeta pożarnicza 7×50 m
  • ćwiczenie bojowe
  • musztra
       W tym roku przed zawodami udało się wykonać dwa treningi zespołowe do ćwiczenia bojowego i pojedyncze elementy sztafety. To nie dużo, treningu, a wręcz bardzo mało aby walczyć z najmocniejszą jednostką w naszej gminie o zwycięstwo. W dniu wczorajszym predyspozycje zawodników OSP Zakalew wystarczyły by spokojnie na zajęcie 2 miejsca w gminie Kock. Jednakże pojedynczy błąd w sztafecie ( druga zmiana, Lolo zaczepił o płotek, i go wywrócił ) co dało 5 pkt. i III miejsce w klasyfikacji końcowej.DSCN0303Klasyfikacja końcowa z gminy Kock:
1. OSP Talczyn 113,38 pkt.
2. OSP Górka Kocka 126 pkt.
3. OSP ZAKALEW 129 pkt. ( 55 s. bojówka, 74 s. sztafeta )

Odnośnie wykonania ćwiczenia bojowego, w tym roku wyszło nam dosyć słabo, 55 s. na treningach ćwicząc na ”sucho” wykonywaliśmy średnio w czasie 37 sekund, przy doliczeniu wody i zbicia pachołków oscylowało by łącznie ok 45 s. ale to tylko teoretycznie, w praktyce na zawadach bywa różnie. Jedynym punktem gdzie można usprawiedliwić stratę ok 4s. to słabe ciśnienie dość nowej  japońskiej motopompy. Pozostaje nam dużo czasu poświęcić na trening II roty aby w przyszłości cieszyć się z osiągniętego wyniku:)

już wkrótce w zakładce fotogaleria będzie relacja zdjęciowa z tych zawodów 🙂