II miejsce w Zawodach Sportowo-Pożarniczych!

W dniu 23 kwietnia 2017 roku w Kamionce odbyły się Zawody Sportowo- Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z 6. gmin naszego powiatu. Gminę Kock reprezentowały jednostki: OSP Górka, OSP Kock, OSP Talczyn, OSP Zakalew oraz drużyna kobieca z OSP Talczyn. Łącznie w zawodach udział wzięło 38 drużyn (5 kobiecych). Zawody rozegrane zostały w konkurencjach:  sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami, ćwiczenie bojowe oraz  dodatkowo musztra. W tym roku pogoda nie dopisała dla startujących i kibiców licznie przybyłych na stadion miejski. Silny wiatr , śnieg, deszcz, przeplatany z chwilowym przebłyskiem słońca utrudniał zmagania druhów.be81127d40ee07e053efd55bd242be34     W tym roku wylosowaliśmy nr.18 i w 9. parze rywalizowaliśmy z OSP Abramów. Natomiast pozostałe jednostki z naszej gminy wylosowały nr. w pierwszej 10. Sztafeta w naszym wykonaniu dosyć przeciętnie, czas 73 s. + 5 punktów karnych ( nie wiadomo za co?, żaden z sędziów nie podniósł czerwonej chorągiewki ) Po pierwszej części rywalizacji w gminie prowadziła jednostka OSP Talczyn z czasem 66 s. Natomiast ćwiczenie bojowe w naszym wykonaniu  można ocenić dwuznacznie, mieliśmy trochę pecha 🙂 A  mianowicie rzucony o basenu smog nie do końca się za nużył w wodzie przez co motopompa nie podała z odpowiednią szybkością wody, rota I i rota II musiała długo czekać na odpowiedni strumień wody potrzebny do wykonania zadania. Czas wykonania zadania 60 s. natomiast na telebimie u sędziów 79.3 s. Również OSP Górka otrzymała dużo punktów karnych z łącznym czasem 85 s. Warto podkreślić bardzo dobry czas OSP Talczyn 45,3 s.

Wyniki końcowe w gminie Kock:

1. OSP Talczyn
  2. OSP Zakalew
  3. OSP Kock
  4. OSP Górka

9ec9c16decfe7d6e2adf52e90dd0850bJednostka OSP TALCZYN i OSP ZAKALEW będzie reprezentować gminę Kock  w zawodach powiatowych, które odbędą się w dniu 11 czerwca 2017 r. na stadionie MKS LEWART w Lubartowie.